Atopia skóry – wszystko co musisz wiedzieć

atopia-skory

Czy będąc małym dzieckiem czy dorosłym może nas dotknąć choroba jakim jest Atopowe Zapalenie Skóry. Ta przykra dolegliwość najczęściej jednakże dotyka dzieci w wieku niemowlęcym. Atopia skóry to choroba genetyczna.

Najbardziej charakterystycznymi oznakami atopowego zapalenia skóry są: zaczerwienienia, sucha skóra tworząca na ciele czerwone placki, uporczywe swędzenie. Zmiany atopowego zapalenia skóry często atakują skórę w zgięciach stawów łokciowych, podkolanowych i nadgarstków. Dotknięci tym schorzeniem mają potrzebę uporczywego drapania, które nie pozwala spokojnie spać w nocy. Drapanie niestety tylko powoduje rany na tak i wysuszonej skórze.

Pomocne może się okazać używanie syropów przeciwuczuleniowych, zastosowaniem maści i kremów natłuszczających, czasem z dodatkiem preparatów steroidowych. Podczas kąpieli trzeba stosować odpowiednie preparaty nawilżające i natłuszczające. Temperatura wody nie powinna przekraczać 34°C. Trzeba również usunąć z diety wszystkie artykuły uczulające i powodujące zaognienie choroby. W leczeniu atopowego zapalenia skóry ważne jest także noszenie stosownych ubrań. Sprawdza się idealnie bawełna, ponieważ oddycha i nie podrażnia skóry. Mimo, że AZS jest z nami do końca życia należałoby stosować się do zaleceń lekarza, aby życie z tą chorobą było prostsze.

Więcej w temacie: „atopia skóry” znajdziecie na stronie BetaSkin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>